Son dakika: 20 kamu hastanesine personel alımı yapılacak.

Kamu hastaneleri bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere güvenlik görevlisi, temizlik personeli, hemşire,sağlık teknikeri,büro personeli, şoför ve birçok kadroda istihdam edilmek üzere 1413 personel ve işçi alımı yapılacağını bildirdi. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4’üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere yapılan personel alımında başvuru bilgileri finans7.com’da…

Başvuru Şartları Nedir?

Kamu hastanelerine yapılacak personel ve işçi alımında başvuru genel şartları şu şekilde olacak:

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
– 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 40. maddesindeki yaş şartlarını taşımak.
– Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
-Erkek aday için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
– Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
– 657 sayılı Kanun’un 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına, engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili özürlü bulunmamak.
– 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.
– Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
– Yapılacak görev gereği mesai saatleri dışında ve hafta sonraları çalışmaya herhangi bir engeli olmamak. (Tüm unvanlar için geçerli)

Alım Yapılacak Kadrolar

Tıbbi Sekreter,
Tekniker,
Teknisyen,
Destek Personeli,
Temizlik Personeli,
Hasta Bakımı ve Temizliği,
Şoför,
Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
Hemşire,
Sağlık Teknikeri,
Büro Personeli,
Diğer Sağlık Personeli,
Fizyoterapist,
Diyetisyen,
Psikolog,
Eczacı,
Laborant,
Aşçı,
Kaloriferci.

İlanlar
TIKLAYINIZ

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ