Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS 2022/2 tercih başvuruları tamamlanıyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM merkezi atama başvuruları kapsamında KPSS 2022/2 tercihlerinde lise, önlisans ve lisans mezunu toplam 2 bin 845 kadro var. İşte tüm kadrolara dair detaylar, başvurular ve gerekli sürecin yer aldığı yazımız.

KPSS 2022/2 memur alımı tercih işlemleri
KPSS tercih başvuru iş ve işlemleri 28 Aralık 2022 tarihine kadar yapılabilecektir. Başvurularda ödeme işlemi yok. Bu atamada ödemesiz KPSS tercihi yarın dahil olmak üzere yapılabilecek. Lise, önlisans ve lisans mezunu kamu personel alımı tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

2.845 memur alımı başvuru kontenjanları
KPSS tercihlerinde lise için 153, önlisans için 1.177 ve lisans için de 1.515 kadro açıklandı. Toplam 2 bin 845 kadro dağılımına haberimizin en altındaki bağlantılardan gerek nitelik kodlarına gerek lise, önlisans ve lisans kadrolara erişim sağlayabilirsiniz.

KPSS tercih başvuruları nasıl yapılacak?
KPSS 2022/2 merkezi atama tercihlerinizi ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresi üzerinden online olarak yapabileceksiniz. Atamalar KPSS puan üstünlüğüne göre olacak ve KPSS taban puan şartı yok. Hemen bu haberimizden de başvuruların nasıl yapılacağına dair detayları inceleyebilirsiniz: KPSS tercihleri nasıl olacak? TIKLAYINIZ

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ