Açık lise sınavlarında sistem değişikliği.

Kopya skandalındna sonra 60 bin kişinin açık lise sınavları iptal edildi. Sınavların iptal edilmesindne sonra Açık lise sınavlarına bir düzenleme olduğu bildirildi.

NASIL OLDU?

Önceki gün yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı tarafından online olarak gerçekleştirilen açık lise sınavlarında usulsüzlük yapan, sorulaır internet üzerinde paylaşan kişilerin tespit edildiği ve bu kişilerin sınavlarının geçersiz sayıldığına yer verildi. Sınavı iptal edilen 60 bin kişinin 2 sene boyunca merkezi sınavlara alınmayacağı bildirilirken olayın , sınavlar devam ederken olması dikkatleri çekti.

Bilindiği üzere 9 Aralık’ta açık lise sınavları başladı ve 20 Aralık’ta sona erecek. Sınavlar devam ederken kopya skandalının ortaya çıkması , sistemde bazı düzenlemeler yapılmasına neden oldu. Gelen bilgilere göre sınavlar devam ederken artık kopya çektiği tespit edilenler , tespit edildiği anda anında sistemden atılacak.

Sınavda kopya çektiği tespit edilenler anında sistemden atılacak ve sınavları geçersiz sayılacak. Öte yandan sınav sorularını internet üzerinde paylaşanlar da tespit edilecek ve bu kişilerin de sınavları iptal edilecek.

EĞİTİMCİLER: AÖL SINAVLARI ONLİNE YAPILMASIN DEDİ

Kopya skandalından sonra bir açıklama yapan eğitimciler, liselere giden öğrencilerin yağmur çamömur demeden çalışıp , online AÖL sınavına girenlerden düşük not aldığını, açık lise sınavlarının da okullarda yapılması gerektiğini söyledi. Sizce AÖL sınavları online olarak mı yoksa okullarda mı yapılmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ