Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli sekreter alımı yapıyor. Amerika’ye en az lise personel alımı online başvuruları alınıyor. KPSS zorunluluğu yok. Şikago Başkonsolosluğu için güncel sekreter personel alımı başvuruları, süreci ve tüm şartları hemen bu haberimizden inceleyebilirsiniz.

Memur alımı genel şartları nelerdir?
Adayların başvuru için T.C. vatandaşı olması, 41 yaşından gün almamış olması, en az lise veya dengi okul mezunu olması, kamu haklarından yoksun bulunmaması, erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılması, her türlü iklim koşulunda görev yapmaya engel durumu bulunmaması, çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmesi ile bilgisayar kullanabilmesi şartları var.

Kamu personeli alımı başvuru belgeleri
Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli sekreter alımı için gerekli belgeler şu şekildedir: özgeçmiş, pasaport, nüfus cüzdanı, vesikalık fotoğraf, diploma ile askerlikle ilgili belge isteniyor.

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli memur alımı başvuru süreci
Dışişleri Bakanlığı tarafından kamu personel alımı başvuruları kapsamında sözleşmeli sekreter alımı için başvuru iş ve işlemleri 27 Mart 2023 tarihine kadar yapılabilecek. Adaylar başvurularını aşağıdaki ekran üzerinden hemen yapabilir. İşte gerekli tüm detayların yer aldığı kılavuz ve ekran:
BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ
BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ