Aşık Kedi PDF Kitap Özeti

  • 27 Mart 2017
  • 314 kez görüntülendi.
Aşık Kedi PDF Kitap Özeti

Aşık Kedi PDF Kitap Özeti

Aşık Kedi Kitap Özeti

Çınar Yayınevi tarafından basılan Aşık Kedi kitabının yazarı Özlem Anar’ dır. Satış fiyatı 15 tl’ dir. Kitabın içeriğine bakalım. Özlem ve İhsan Oktay Anar’ ın evine bir kedi yerleşir. Bu yerleşen kedinin insanoğluna dair halilürpelalini anlatıyor. İnsanoğlunun kendisi için söylediklerinin tersine kedilerin hayatı bir romandır. Hem de abartı bir romandır. Alaaddin’ in sihirli lambasına benzer. Eğer birisi bu lambayı ovalar ise, içinden çıkan cin yani kedi, ovalayan kişiye masal ya da bir hikaye anlatmaya başlar. Bir çok yazarın bir kedisi varmış.

Bu yazarlar yıllar boyu kedilerinin anlattıkları hikayeler ile geçimlerini sağlamışlar. Aslında bu bir intihal, kedilerin anlattıklarını yazıya dökmüşler çünkü, kendileri üretmemişler. Kediler ise tok gözlü hayvanlardır. Kediler çok fazla istekte bulunmazlar. Kedilere biraz mama verin, yanına biraz içmek için su, aslında birazda yaramazlık yaparak azıcık kırıp dökmelerine de izin verin. Kediler için bunlar yeterli.

Aşık Kedi de anlatılan insanoğlunun garip dünyası. Burada ki kedi çok bilmiş, öbür kediler gibi. Kucağa uzanıp mırıl mırıl ederek sahibine huzur veriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ