Son dakika haberi: TTK 2 bin işçi alımı duyurusu geldi.

3 Mayıs 2023 tarihli Resmi Gazete’de bir duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuruda 2 bin işçi alımı yapılacağına yer verildi. Söz konusu karar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile yayınlandı.

Resmi Gazete’de yayınlanan son dakika açıklaması şu şekilde:

Kamu iktisadi teşebbüsleri ve bağlı ortaklarının 2023 yılına ait genel yatırım ve finansman programında değişiklik yapılmasına ilişkin ekli kararın yürürlüğe konulmasına, 233 sayılı kanun hükmünde kararnamenin 29 uncu maddesi gereğince karar verilmiştir.

2/5/2023 TARİHLİ VE 7223 SAYILI CUMHURBAŞKANI KARARININ EKİ KARAR

MADDE 1- Kamu ijtisadi teşebbüsleri ve bağlı ortaklarının 2023 yılına ait genel yatırım ve finansman programının tespitine ilişkin 11/10/2022 tarihli ve 6206 sayılı cumhurbaşkanı kararının eki kararın 4 üncü maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

“(8) Türkie Taşkömürü Krumunda, son yıllarda ayrılan nitelikli personel açığının kapatılabilmesini teminen, birinci fıkrada yer alan kısıtlamalara tabi olmaksızın 2.000 adet münavebeli (gruplu) pano ayak üretim işçisi istihdamında kurum yönetim kurulu yetkilidir”

PANO AYAK ÜRETİM İŞÇİSİ NEDİR?

Pano Ayak Üretim İşçisi; yeraltı iş yerlerinde , ocağa uyum sağlayabilen , panoların çalışma sistemlerini ve panolardaki kazı sistemlerini uygulayabilen , kazı yöntemlerine uygun tahkimat ve pano içi hazırlıkları yapabilen , olası tehlikelerde kendisini kurtarabilen , ocaklarda meydana gelen tehlikelere karşı gereken önlemleri alan işçilerdir. Bir diğer adı ile madencilerdir.

BAŞVURU

TTK 2 bin işçi alımı başvurusu için henüz tarih belli olmadı ama bu karar sonrası çalışmaların kısa sürede tamamlanması ve başvuruların başlaması bekleniyor.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ