Devletten kira yardımı.

Devlet kira yardımı açıklaması. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan kira yardımında başvurular internet üzerinden alınıyor. Dar gelirlilere yönelik verilen kira yardımında müracaatlar e devlet kapısından alınıyor. İşte kira yardımı başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler ve başvuru bilgileri.

1500 TL KİRA YARDIMI YAPILIYOR

5543 sayılı İskan Kanunu Kapsamında Hak Sahibi Ailelere kira yardımı yapılır. 5543 sayılı İskan Kanunu Kapsamında hak sahibi olan ailelere verilecek kira yardımında bu kanun kapsamında olması gerekilmektedir. Bu şartların yanı sıra aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

sigortalı olmamak
emekli aylığı vb. aylıklar almamak
mal varlığı sahibi olmamak
düzenli bir geliri olmamak
BAŞVURU

Başvuru yapacak vatandaşların aşağıdaki adımları takip etmesi gerekmektedir:

“Elektronik Başvuru Platformu” üzerinden yapılan “5543 sayılı İskan Kanunu Kapsamında Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması” başvurusunun adımları şu şekilde:
Resim


Öncelikle e devlet kapısı üzerinden yukarıdaki gibi Kira Yardımı yazan yere gidin. Kira yardımı yazan yere gittikten sonra 5543 sayılı iskan kanunu kapsamında hak sahibi ailelere kira yardımı yapılması kısmına tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan ekranda UYGULAMAYA GİT linkine tıklayın.

Daha sonra aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak.

Resim
Bu ekranda kendim için başvuruyorum yazan yere tıklayın. Daha sonra bilgilerinizi gireerek kira yardımınızı yaapbilirsiniz.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ