Son dakika: Doğalgaz faturalarının hangi aydan itibaren 1 ay bedava olacağı belli oldu.

Geçtiğimiz gün Karadeniz Doğalgazı için düzenlenen törende açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 ay konutlardan doğalgaz faturası almayacaklarını, 1 yıl boyunca da 25 metreküpe kadar kimseden doğalgaz faturası alınmayacağını söyledi. Erdoğan’ın açıklamasından sonra vatandaşlar, doğalgaz faturalarının ne zamandan sonra bedava olacağını araştırmaya başladı.

Yüksek fatura gelir korkusuyla ya açılmayan ya da ara ara açılan doğalgazı açık tutarak evinde sıcak şekilde oturmak isteyenler, bedava faturanın tarihinde sürpriz yaşamak istemiyor. Bu konu ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada 20 Nisan’dan sonra gelecek ilk faturanın 0 TL olacağına yer verildi.

PEKİ SON FATURA BİR GÜN ÖNCE KESİLDİYSE NE OLACAK?

Diyelim ki son fatura 19 Nisan’da geldi. Buna göre tüketici, 19 Mayıs’ta gelecek faturasında 0 TL’yi görecek ve faturayı vermeyecek.

25 METREKÜP BEDAVA: PEKİ 20 METREKÜP KULLANDIM 5 METREKÜPÜ DİĞER AYA DEVREDER Mİ?

Erdoğan’ın bir diğer müjdesi ise 1 yıl boyunca doğalgazda 25 metreküpe kadar para alınmayacağıydı. Vatandaşlar ise bir ay 20 metreküp harcamaları durumunda kalan miktarın diğer aya devredip devretmeyeceğini merak ediyor. Ancak devir olmayacak. Her ay 25 metreküplük kullanım bedava olacak. Üzerinden para alınacak.

EVİ MERKEZİ SİSTEM OLANLAR NE OLACAK?

Merkezi sistemde de durum aynı olacak. İlk fatura olmayacak. 25 metreküp düzenlemesinde ise site yöneticisi tarafından düzenlenecek ve faturalar buna göre yansıtılacak.

25 METREKÜP DOĞALGAZ KAÇ TL*

25 metreküp doğalgaz 151.75 TL’ye geliyor. ayni bir yılda vatandaş 1821 TL fatura ödemeyecek.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ