Son dakika haberi: Emeklilere 5000 TL ikramiyenin ne zaman ödeneceği açıklandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan yaptığı son dakika açıklamasında emeklilere ödenecek 5 bin liralık ikramiye ödemesi hakkında son durumu paylaştı.

Kabine toplantısından sonra basın mensupları ile bir araya gelen Bakan Işıkhan, emeklilere Cumhuriyet’in 100. yılında ödeneceği açıklanan 5 bin liralık tek seferlik ikramiye ödemesi hakkında son durumu paylaştı.

1-31 Ekim 2023 arası herhangi bir tarihte, sosyal güvenlik destek primine tabi olanlar dahil, çalışması olanlar veya faaliyette bulunanlar ile yaşlılık aylığı almaktayken bu aylıkları kesilmeksizin ilgili düzenlemede sayılan iş yerlerinde çalışanlar ödeme kapsamında olmayacak.

Birden fazla dosyadan gelir ve aylık alanlara, en fazla ödemeye imkan veren bir dosya üzerinden ödeme yapılacak.

Yersiz yapıldığı anlaşılan ödemeler, ilgilinin varsa almakta olduğu gelir veya aylıklarından yüzde 25 oranında kesilerek, yoksa genel hükümlere göre geri alınacak.

TARİH BELLİ OLDU

Bakan Işıkhan yaptığı açıklamada 5 bin liralık ikramiyenin 15’i geçmeyeceğini söyleid. Bu açıklamaya göre 13 ya da 14, en geç 15 Kasım’da 5 bin liranın hesaplara yatması bekleniyor.

ÇALIŞAN EMEKLİLER ALAMAYACAK

Çalışan emekliler söz konusu ödemeyi alamayacak. Sadece çalışmayan emekli vatandaşlar 5 bin liralık ikramiye ödemesinden faydalanacak.

BAŞVURU YAPILMASI GEREKİYOR MU?

Ödeme için herhangi bir başvuru yok. Ödemeler emeklilerin maaş hesabına yatacak.

Erdoğan dün yaptığı açıklamada, “Emeklilerimize yapacağımız 5 bin lira tutarındaki bir defaya mahsus ödemeyle ilgili süreç tamamlanmak üzere. Meclisimizin onayını aldık. Açıkladığımız çerçevede emeklilerimize ödemelerini önümüzdeki haftalarda gerçekleştireceğiz. İster emekli, ister kamu görevlisi, ister işçi olsun, ücretli çalışanlarımızın hiçbirini enflasyona ezdirmeyeceğimizin bilinmesini istiyorum. 21 yılda bu konuda asla taviz vermedik. Bundan sonra da vermeyeceğiz” demişti.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ