Issız Ada Giulio Galli kitap özeti

  • 14 Ağustos 2017
  • 687 kez görüntülendi.
Issız Ada Giulio Galli kitap özeti

Issız ada kitabının özeti:Strangemotions adlı bir firma basına ilan vererek 18-35 yaşları arasında kişileri büyük para ödüllü bir yarışmaya davet etmiştir.

Yüklü para vaadi bir çok kişiye cazip gelir ve başvurular yapılır. Başvuru için belirtilen adrese giden adayları büyük bir sürpriz beklemektedir. Mülakat yapılacak yerde hiç kimse yoktur sadece hoparlörden ses gelmektedir.

Hoparlörle mülakat yapan kişilerden 10 tanesi Bahamalarda yapılacak Survivor tarzı yarışmaya katılmaya hak kazanır. Yarışmacılara gizlilik sözleşmesi imzalatılarak yarışmaya katıldığını kimseye söylememesi tembihlenir.

Yarışmacıların adresine Bahamalar’a uçak bileti gönderilir. Yarışmacılar adaya vardıklarında bir tane ev ve bu evde de birkaç günlük erzak ve alkollü içki vardır.

Yarışmacılar burada birisinin kendilerine bilgi vermesini beklerken hoparlörden gelen sesin haricinde başka birisi bulunmamaktadır.

Ses aralarından bir kişinin Strangemotions tarafından tutulan katil olduğunu ve her gün içlerinden birinin öleceğini söyler. En son hayatta kalan kişi canını kurtarmış olacak bu da onun büyük ödülü olacaktır.

Hoparlördeki sesin verdiği bu bilgi yarışmacıları şok eder ama çaresiz durumdadırlar. Çünkü adanın etrafında yardım isteyebilecekleri hiç kimse yoktur, burası ıssız bir adadır.

Yarışmacılar sesin doğru söyleyip söylemediğini merak ederken gerçekten de bir gün sonra Donatella adlı şişman kadın yarışmacı kumsalda ölü bulunur. Bu ıssız adadaki gerilimi tırmandırır. Yarışmacılar Donatella’yı kimin öldürdüğünü merak ederler ve birbirlerini suçlamaya başlarlar.

Psikolojik olarak zayıf durumda olan Chiara Donatella’nın kolyesini Andreanın valizinde görür. Bu da Andreanın suçlanmasına yol açar. Yarışmacılardan biri panikle Andrea’yı bıçakla öldürür. Ama Andrea katil değildir.

Ertesi gün Paolo esrarengiz bir şekilde öldürülür. Yarışmacılar katilin içlerinde değil dışarılarda bir yerlerde olduğunu düşünürler. Eğer katil aralarından biri olsaydı bu kadar kolay cinayet işleyemezdi diye düşünmektedirler.

Daha sonra evin altından dışarıya açılan geçitler olduğunu fark ederler. Bu geçitler odaların altından başlayıp dışarıya gitmektedir. Bu nedenle eve dış kapıdan biri girip çıkmasa da evin içinden dışarı çıkılabilmekte veya içeri de girilebilmektedir.

Hoparlördeki sesin dediği gibi her gün birisi ölmeye devam eder. Chiara banyoda, Domenico yediği yemekten zehirlenerek bir başkası  ise mayına basarak can verir.

Bu arada yarışmacılardan Giovanni’nin kız arkadaşı Vanessa bir polistir ve kıskançlık güdüleriyle Giovanninin evine girip şifresini bilgisayarcıya kırdırtır. Eski erkek arkadaşının bir yarışmaya katıldığını böylelikle öğrenir. İnternetten yaptığı araştırma sunucunda bu yarışmanın tehlikeli olduğunu fark eder.

Uçak biletini alarak yola çıkar. Adalar bölgesinde bu yarışmayı soruşturturken gizemli birileri ona yardım etmeyi teklif eder. Ama bu bir tuzaktır ve Vanessa Giovanni’ye ulaşamadan öldürülür.

Issız adadaki cinayetler devam eder ve geriye Giovanni, Anna ve Monica kalır. İçlerinden birisi katildir ve diğerlerini öldürür.

Giulio Galli Kimdir ?

Issız Ada kitabının yazarı Giulio Galli kimdir, bu konuda detaylı bilgimiz yok. Ülkemizde fazla bilinen bir yazar değil. İtalyan kökenli olduğu düşünülen yazarın ülkemizde bilinen Issız Ada haricinde kitabı bulunmuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ