MSB 30 bin personel ve asker alımında ilk ilanlar.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2023 yılında 30 bin personel ve asker alımı yapılacağına yer verildi. Açıklamanın gelmesinden sonra ilk ilanlar gelmeye başlamıştı. Geçen hafta yayınlanan duyuruda MSB’ye en az ilkokul mezunu adaylar arasından askelrik şartı olmadan sözleşmeli er, lisans mezunları arasından ise memur alımı yapılacağına yer verildi.

Sözleşmeli er alımı: MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine yapılacak sözleşmeli er alımında adayların en az ilkokul mezunu olması gerekmektedir. Askerlik şartı olmadan yapılan söz konusu alımda başvurular internet üzerinden alınıyor. Personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden başvuru yapacak adaylar, daha sonra ön sağlık spor ve sözlü mülakat aşamalarına girecek. Bu aşamaları başarılı olarak geçenler, sağlık raporundan sonra eğitime alınacak. Sözleşmeli er alımına ilişkin bilgiler ve başvuru detayları için
TIKLAYINIZ
Uzman Yardımcısı alımı: Milli Savunma Bakanlığı, Kuvvet Komutanlıkları, Genelkurmay Başkanlığı bünyesine yapılan uzman yardımcısı alımında başvurular 24 Nisan tarihine kadar alınacak. 35 yaşını doldurmamış adaylar arasından yapılacak memur alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki özel şartları da taşıması gerekmektedir:

Resim

Resim
Personel alımına başvurular, personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden alınıyor. Adaylar başvurularını 24 Nisan tarihine kadar bu adresten yapacak. İlan metni ve yukarıdaki fotoğrafların büyük hali için
TIKLAYINIZ
DİĞER İLANLAR

MSB’ye uzman erbaş, astsubay ve subay alımları ile en az lise mezunu sivil memur alımları da yapılacak. Subay astsubay alımları Kasım ayında yapılacak. Diğer ilanlar ise sene boyunca kademeli şekilde olacak.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ