MSB KPSS’siz ve 60 KPSS ile 3080 Alım Yapıyor

  • 23 Kasım 2022
  • 231 kez görüntülendi.
MSB KPSS’siz ve 60 KPSS ile 3080 Alım Yapıyor

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve 3080 işçi memur personel alımı yapılacağına yer verildi.

Milli Savunma Bakanlığı işçi, memur ve astsubay alımı yapacak.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan 3 gündel ilanda , farklı kadrolarda istihdam etmek üzere işçi , memur ve asker alımı yapılacağına yer verildi. İşçi kadrolarına KPSS puan şartı aranmadan personel alımı yapılırken astsubay kadrosuna 60 KPSS ile , memur kadrosuna ise 70 KPSS ile kamu personeli alımı yapılıyor. 1900 civarında astsubay, 1115 sürekli işçi ve 65 kadrolu kamu personeli olmak üzere MSB’ye toplamda 3080 eleman alımı yapılıyor.

MSB bünyesinde birçok şehirde çalıştırmak üzere yapılan işçi memur asker alımında başvuruya ilişkin bilgiler finans7.com’un haberinde. İştE MSB personel alımları:

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

– 18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olmak.

– Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devletin sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet,hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

– Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

– Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütlere desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

 Kamusal haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

– Askerlikle ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

– Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ