Son Dakika açıklaması T.C. Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’den geldi. Bakan Nebati açıklamasında 2.000 yeni kamu personel alımı yapılacağı müjdesini verdi. GUY 2.000 yeni personel alımına kimler başvurabilecek? İşte tüm detaylar.

Şubat’ta 2.000 GUY personeli alımı
Bakan Nebati açıklamasında “Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken ülkemizin ekonomideki hedeflerini başarıya ulaştıracak yeni çalışma arkadaşlarımız için yeni kadroları duyurmak istiyoruz. Bu kapsamda, 2023 yılı Şubat ayında Gelir Uzman Yardımcısı alımının yapılacağı 2.000 kadronun müjdesini veriyoruz.” Açıklamasında bulundu.

Resim


Kamu personel alımı başvuru şartları nelerdir?
Başvuru için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan şartları taşıması gerekiyor. Bu kapsamda 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1988 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak), görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak, 2021 ve 2022 yıllarında yapılan KPSSP48 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak şartları var.

Mezuniyet şartları: En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak gerekmektedir.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ