Emeklilere tatil desteği geliyor.

Tatil yapmak isteyen emekliler için sevindiren bir son dakika haberi geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan yaptığı son dakika açıklamasında emeklilere tatil ve kültürel faaliyetler için destek verileceğini söyledi.

Önceki gün AK Parti Kongresi’nde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, işçi memur ve emeklilere yeni müjdeler verileceğini söyledi. Gelecek hafta yapılacak kabine toplantısından sonra müjdenin açıklanacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Emeklilerimizin maaşlarıyla ilgili bakanlığımız çalışmasını yapıyor ve ilk kabine toplantımızdan sonra yeni müjdeyi açıklayacağız”

VEDAT IŞIKHAN AÇIKLADI: TATİL DESTEĞİ GELİYOR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan yaptığı son dakika açıklamasında emeklilere gelecek müjdelerden ikisi hakkında bilgi verdi. Bunlardan ilki tatil desteği diğeri ikramiye.

Emeklilerin sosyal boyutunun ele alınacağını söyleyen Bakan, destekler verileceğini, seyahat ve kültürel faaliyetlere katılabilmeleri için destekler verileceğini söyledi. Bakan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Enflasyonun tahribatına karşı çalışanları ve emeklileri koruyacağız. Sosyal adaleti hayata geçirecek politikalar yürütüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın talimatı doğrultusunda Maliye Bakanı’mız ile birlikte çalışıyoruz. Yakın zamanda iyileştirme olacak. Çeşitli senaryolar üzerinde çalışıyoruz. İyileştirme konusunda alternatifli çalışma yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı kamuoyuna açıklayacak. Emeklilerimizin sosyal boyutunu da ele alacağız. Sosyal destek konusunda bazı adımlar olacak. Emeklilerin seyahat ve kültürel faaliyetlere katılabilmeleri konusunda bazı adımlar atacağız”

Bu açıklamaya bakacak olursak emeklilerin tatil yapabilmeleri için bir tatil desteğinin yürürlüğe gireceği görülüyor.

SIRA İKRAMİYEDE

Türkiye Gazetesi, ikramiyenin de gündeme geleceğini yazdı. İkramiyenin 5 bin TL olması bekleniyor.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ