İlk defa ev alacaklara konut kredisi: Başvuru tarihi belli oldu.

Geçen hafta ev almak isteyen vatandaşları heyecanlandıran bir açıklama geldi. Gelen açıklamada ilk evini alacaklar için bir kampanya hazırlığı başladığı bildirildi.

Açıklama Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan geldi. Yılmaz yaptığı açıklamada ilk evini alacak vatandaşlar için devlet destekli bir kampanya başlatacaklarını söyledi. Söz konusu finansman desteğindne sadece evi olmayanların faydalanabileceğini söyleyen Yılmaz, düzenlemenin yakın zamanda belli olacağını da söylemişti.

HEM 0 HEM 2. EL KONUTLAR İÇİN

Söz konusu konut kampanyası ile ilgili gelen son dakika açıklamasında, kampanyanın hem sıfır hem de 2. el konutlar için geçerli olacağına yer verildi. Konut alacak kişiler, evini bulduktan sonra kamu bankalarına başvuru yapacak ve yıllardır hayali olan kendi evini almış olacak.

VADE VE FAİZ ORANI

Söz konusu kampanya ile ilgili son dakika bilgileri de gelmeye başladı. Ziraat Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı, Halkbank Eski Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi, Başkent Üniversitesi Uluslararası Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Prof.Dr. Şenol Babuşçu konu ile ilgili yaptığı son açıklamada 1.20 faizli kampanya hazırlığı olduğunu ve vade sayısının da 180 olacağını söyledi. Babuşçu açıklamasında, “Kamu bankaları aylık %1,20 faizli ve 15 yıl vadeli konut kredisi kampanyasına hazırlanıyor” ifadelerini kullandı. Çekilecek krediye göre geri ödeme miktarı ve kredi hesaplaması için TIKLAYIN

BAŞVURU TARİHİ BELLİ OLDU

Babuşçu yaptığı son dakika açıklamasında başvuru tarihinin de belli olduğunu söyledi. Babuşçu, kampanyanın Eylül ayında açıklanacağını söyledi. Başvuruların ise Eylül ayı sonunda başlayacağı bekleniyor.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ