Tapu ve Kadastro 202 personel alımı başvurusu 3 Temmuz’da başlıyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada mülakatsız 202 personel alımı yapılacağı açıklandı. Geçtiğimiz gün yayımlanan ilan için başvurular 3 Temmuz tarihinden itibaren alınmaya başlayacak. Peki başvuru şartları nedir? Başvuru nasıl yapılacak? Hangi kadrolarda personel alımı yapılacak? İşte alım yapılacak kadrolar ve şartlar.

HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak olan alımda kadrolar şu şekilde;

31 Mühendis,
171 Tekniker,

BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuru genel şartları şu şekilde:

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak.

2) Başvuru yapılacak unvan ile aynı unvanda Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak.

3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden, sözleşmeyi yenilememeleri hâlinde sözleşmenin bitiminden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak

ÖZEL ŞARTLAR VE KADROLAR

Personel alımı kadroları ve kadrolar için özel şartlar şu şekilde:

1) Sözleşmeli Tekniker unvanı için 2022 yılı KPSS (B) grubu P93, Sözleşmeli Mühendis unvanı için 2021 veya 2022 yılı KPSS (B) grubu P3 puan türünden 70 (Yetmiş) ve üzeri puan almış olmak. (KPSS ’de yüksek puan almak, ilanda yer alan sözleşmeli pozisyona yerleştirmede tek başına hak kazandırmayacak, pozisyon için belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Eksik evrak veren, yanlış veya yanıltıcı beyanda bulunan, bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden başvurusu değerlendirmeye alınmayan veya reddedilen adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir.)

2) Arşiv araştırması olumlu olmak.

3) Aşağıdaki tabloda belirtilen bölümlerden mezun olmak. (Adayların, mezun oldukları ön lisans ve lisans programlarına ve KPSS puanlarına uygun tek bir pozisyon için başvuru yapmaları gerekmektedir. Farklı bölüm mezunlarının başvuruları geçersiz sayılacaktır.)
Resim


Resim
Resim
Resim
BAŞVURU

Başvurular e-devlet üzerinden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı – Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden 3-7 Temmuz tarihleri arasında alınacak. İlan metni için TIKLAYINIZ

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ