TBMM’nin bu hafta gündemi açıklandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi seçim ve bayram sonrası yoğun gündemi ile toplanmaya devam ediyor. Gelen son bilgilere göre TBM, bu hafta 23 Nisan etkinliklerine ev sahipliği yapacak. Salı günü genel kuruldsa özel bir oturum olacak ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanacak. TBMM’de siyasi partilerin genel başkanları oturumda 10 dakikalık konuşmalar yapacak. Akşamına ise 23 Nisan resepsiyonu yapılacak.

Çarşamba günü TBMM Genel Kurulu toplanacak ve yasa tekliflerini görüşmeye başlayacak. MEclis genel kurulunda Çarşamba günü enerji alanında yasa teklifini ele alacak. Teklif ile yerli üretim ve ithal doğal gazın ülkemizde sıvılaştırılıp dünya piyasalarına LNG olarak pazarlanabilmesinin önü açılacak. Düzenleme ile kıyı ve sahil şeritleri hariç denizloer ve göllerde yenilenebilir enerji üretim santralleri kurulabilecek.

TBMM’ye gelecek diğer düzenleme ise Ticaret Kanuu olacak.

Yaklaşık 20 madde olacak düzenleme ile fahiş fiyat artışı yapan işletmelere verilen idari para cezalarının artırılmasına ilişkin düzenleme de olacak. Öte yandan işletmelere kapatma yaptırımı getirilmesi de meclisteki görüşmeler de tartışılacak.

Buh afta meclise gelecek bir diğer düzenleme ise Milli Savunma Bakanlığı’nın teşkilat kanununda yapılacak düzenleme olacak.
BEKLENEN DÜZENLEMELER

Taşeron, kademeli emeklilik, TYP, belediye şirket işçilerine kadro, staj çıraklık, ehliyet affı gibi düzenlemelerin meclis gündemine gelmesi bekleniyor. Birçok vatandaş, bize gönderdiği mesajda bu düzenlemeleri istediğini söyledi. Sizce hangi konular meclis gündemine gelmeli? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ