Gıda ve kira fiyatlarına yeni müdahale geliyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yaptığı son dakika açıklamasında yükske gıda ve kira fiyatları hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı. Yılmaz yaptığı açıklamada vatandaşları rahatlatmak için yeni düzenlemelerin yolda olduğunu söyledi.

A Haber canlı yayınında açıklama yapan Yılmaz, deprem bölgesine yapılan yardımlar ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi vererek, “Bu deprem başka bir depremdi, 11 ilimizi doğrudan etkileyen büyük bir felaket, 3’te 1’i yapı stokunun yıkılarak yeniden yapılanması gerekiyor. En gelişmiş dediğimiz ülkelerin ekonomileri bile çok zorlanacağı bir tablo ile karşı karşıyacağız. Ancak Cumhurbaşkanımız ilk anından beri işin içinde… Sadece 6 defa Maraş’a ziyaret gerçekleştirdi. Acil konular büyük oranda toparlandı. Nitekim deprem bölgesindeki seçim sonuçları Cumhurbaşkanımıza ve hükümete duyulan güveni gösterdi. Tabii ki hepimizi üzen ifadeler oldu. Bir takım çevreler bu durumu tartıştılar, bu da onların ayıbı olsun… Biz bu güveni boşa çıkarmayacağız, elimizden gelen tüm çalışmaları yapıyoruz. Deprem bütçesi için koyduğumuz para 762 milyar TL… Bu para konutlara, altyapıları, ekonomik olarak bölgenin kalkınmasına harcanacak. Bu çalışmalar bittiğinde ise buralar Türkiye’nin en güvenli bölgesi haline gelecektir. Bir süre sonra o bölgelerimizin nüfusu artacak. Eskisinden daha canlı sosyal ve ekonomik bir hayat oluşmuş olacak” dedi.

YENİ ADIMLAR ATILACAK

Yükske gıda ve kira fiyatlarına fırsat verilmemesi gerektiğini söyleyerek, “Hem devlet ilgili kurumlarımız ve hem de millet olarak bu fırsatçılara ‘fırsat’ vermemeliyiz. Bununla ilgili adımlar atılmaya başladı. Tabii ki biz serbest piyasa ekonomisiyiz, ancak böyle olduğu zamanda bu ‘keyifçilik’ anlamına gelmesin. Piyasa aksaklığına meşru müdahaleler yapacağız, fahiş fiyatlarla vatandaşımızın karşısına çıkanlara Ticaret Bakanlığı başta olmak üzere çalışmalar yapılıyor. Çok boyutlu bir şekilde mücadelemiz sürmeye devam edecek” ifadelerini kullandı.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ